سربرگ

کمر درد – با مشکل کمر درد چه کار کنیم؟

کمر درد - با مشکل کمر درد چه کار کنیم؟

کمر درد – با مشکل کمر درد چه کار کنیم؟

کمتر کسی وجود دارد که تاکنون احساس کمر درد در بعضی از نقاط کمر را تجربه نکرده باشد. بسیاری از مواقع پیش می اید که ما به دلیل بلند کردن اجسام سنگین و استادن های طولانی مدت دچار کمر درد شویم ولی متاسفانه در بسیاری از مواقع آن را جدی نمی گیریم و توجهی به درد پیش آمده نمی کنیم در صورتی که همین درد های کوتاه و مقطعی هم می تواند نگران کننده باشد

نکته ای که در این جا قابل بیان است این است که هنگام خم شد ن بری بلند کردن اشیا یا بستن کفش و مواردی از این قبیل نباید از کمر خم شد و خم شدن درست باید از قسمت زانو ها صورت گیرد جالب است که در بسیاری از مواقع بزرگتر ها و پدر و مادرها ما را از انجام این موارد منع می کنند ولی متاسفانه ما تئوصیه های آن ها را جدی نمی گیریم و همین باعث می شود که دچار گرفتگی عضلات در قسمت های مختلف بدن به خصوص کمر شویم یا همان اصطلاح معروف که می گوییم کمرمان رگ به رگ شده است.

 عضلات كمر برای مقابله با این فشار دچار گرفتگی و انقباض می شوند تا بتوانند كمر را از صدمه بیشتر محافظت كنند و این حالت ، خود باعث تشدید درد كمر است. در واقع این چرخه درد، گرفتگی و انقباض عضلانی خوب نمی شود تا زمانی که به کمر خود استراحت دهید و نحوه انجام دادن فعالیت های روزانه خود را اصلاح کنید.

جالب است بدانید پزشکان پیشتر معتقد بودندبرای رهایی از درد کمر فردباید استراحت طولانی مدت داشته باشد اما اکنون نظر تمامی آنها این است که اگر استراحت بیش از اندازه باشد فرایند درمان کمر را افزایش می دهد این موضوع در مورد سایر عضلات بذن هم درست است و برای درمان نها هم باید به این نکته توجه کرد. که دقیقا همین امر باعث شده است تا استفاده از گرن بند های مخصوص برای درد گردن کمتر برای بیمان تجویز شود.

اما مسئله ای که بیش از هر چیزی ما در این پست قصد داریم به آن بپردازیم نحوه نشستن در هنگام غذا خوردن، مطالعه کردن و کار کردن با لپ تاپ است که به دلیل نوع فعالیت های افراد می تواند دغدغه بسیاری از افراد باشد هنگامی که برای انجام کاری مجبوریم هستیم مدت ها پشت یک میز بنشینیم  فشار زیادی به عضلات و کمر ما وارد می شود که برای رهایی از دست این فشارها و تبعات آن باید یک سری اصول از جمله نحوه صحیح نشستن، میزی که پشت آن می نشینم را مد نظر بگیریم

 

اما پیشنهاد ما برای شما

میز تیبل میت یک میز استاندارد قابل تنظیم در درجه ها و ارتفاع های متفاوت برای انجام  اکثر کارهای روزمره می توان استفاده کرد.

800,000 افزودن به سبد خرید

خرید حضوری میز تیبل میت همه کاره

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *